dom pasywny instalacje solarne odzysk ciepła gruntowy wymiennik ciepła realizacje certyfikaty energetycznePowietrze niezbędne do życia

W domu z niewłaściwie działającą wentylacją w powietrzu gromadzą się różne zanieczyszczenia – przede wszystkim wydychany przez nas dwutlenek węgla, kurz i roztocza, Również szkodliwe związki chemiczne wydzielane przez meble i inne elementy wyposażenia a jeśli w domu są osoby palące to dodatkowo substancje, które niesie ze sobą dym papierosowy.

Brak wymiany powietrza powoduje wzrost jego wilgotności a to w połączeniu z zanieczyszczeniami sprzyja rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów i może wywołać alergie. Pojawiające się takich warunkach pleśnie oraz grzyby niszczą nie tylko nasze zdrowie ale również budynek. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach, które są źle wietrzone powoduje senność, bóle i zawroty głowy rozkojarzenie, osłabienie. Możemy czuć mdłości i zmęczenie. Niekiedy organizm może zareagować także podrażnieniem oczu, nosa i gardła, a nawet arytmią serca. Skuteczna wentylacja jest objawem troski o dom, nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperatorem jest zdecydowanie najlepszym i najskuteczniejszym rodzajem wentylacji. Zarówno napływ świeżego, jaki i usuwanie na zewnątrz zużytego powietrza odbywają się tu w sposób wymuszony i kontrolowany. Daje to możliwość dostosowania intensywności tej wymiany do rzeczywistych potrzeb.

 

Treść wiadomości
Imię, nazwisko lub nick
Adres e-mail
 
 

Projekt Agencja Reklamowa Dea Studio